Jak dbać o skórę twarzy?

dbanie o cerę trądzikową

Wągry oraz zaskórniki to problem bardzo wielu kobiet. Te nieestetyczne czarne lub białe kropeczki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jak usunąć zaskórniki i jak zapobiegać ich powstawaniu?

Zaskórniki – co to jest?

Wągry inaczej nazywane zaskórnikami są efektem zbyt obfitej produkcji sebum przez gruczoły łojowe oraz niewłaściwego złuszczania naskórka. Zaskórniki otwarte, czyli czarne kropeczki, które za sprawą bakterii bardzo szybko przemieniają się w ropne krosty. Zaskórniki zamknięte znajdują się w głębszych warstwach skóry, dlatego swoim wyglądem przypominają niewielką kaszkę.

Jak walczyć z zaskórnikami?

Usuwanie zaskórników nie jest łatwe. Największym problemem walki z wągrami jest ich natarczywe powracanie w zwiększonej ilości.

Jedną z metod usuwania zaskórników jest wykorzystanie plastrów na wągry. Plastry na zaskórniki z Cocolita.pl nasączone są substancjami aktywnymi. Najczęściej używany jest czarny węgiel czy olejek z drzewa herbacianego. Ich antyseptyczne właściwości pozytywnie działają na skórę, oczyszczają ją z obumarłych komórek oraz bakterii. Jednocześnie dezynfekują i działają antybakteryjnie, antyseptycznie oraz przeciwgrzybicznie.

Plastry na wągry to ratunek dla kobiet, które borykają się z cera tłustą, mieszaną oraz problematyczną. Kobiety o skórze wrażliwej również mogą używać plastrów na zaskórniki i docenią ich wpływ.

Plastry na wągry przeznaczone są do konkretnych partii twarzy. Plastry na nos, czoło czy brodę pomogą zadbać o te najbardziej narażone na przetłuszczenia części twarzy.