Jak samodzielne przyrządzić hydrolat do twarzy?

naturalne kosmetyki w łazience

Wiele pań marzy o nieskazitelnie czystej buzi, wolnej od przebarwień, zaskórników czy zmarszczek. Oczywiście, rzadko kiedy widuje się kobiety z naprawdę piękną cerą. Większość kobiet boryka się z różnego rodzaju problemami, niezależnie od wieku, w jakim są. Warto już od młodzieńczych lat wyrobić w sobie nawyk prawidłowego dbania o swoją skórę.

Podstawy pielęgnacji

Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić w ustaleniu odpowiednich kroków pielęgnacyjnych, jest określenie, jaki typ cery się posiada. Właścicielki cery tłustej będą korzystały z innych kremów, sięgną po inny tonik do twarzy czy olejek z innymi składnikami, niż kobiety z cerą suchą i wrażliwą. Warto również pamiętać, że nadmiar różnorodnych produktów nakładanych na buzię często wcale jej nie służy. Mimo to nie powinno się zapominać o kilku krokach pielęgnacyjnych, które powinny być wykonywane codziennie. Po pierwsze – oczyszczanie. Oczyszczenie buzi pozwala jej przyjąć składniki z kremów czy olejów, jakie na nią nakładamy. Etapem, który powinien odbyć się pomiędzy oczyszczaniem a nakładaniem pielęgnacji, jest korzystanie z toniku do twarzy lub hydrolatu. Niestety, spora część pań zapomina o tym kroku.

Dlaczego należy stosować hydrolaty do twarzy?

Oczyszczanie buzi nawet najbardziej delikatnym żelem czy pianką, powoduje, że niestety pH skóry zostaje zaburzone. To właśnie dzięki tonikowi czy hydrolatowi może ono zostać skutecznie przywrócone, dzięki czemu skóra gotowa jest na przyjęcie dobroczynnych składników z kolejnych kosmetyków, jakie nakłada się na twarz.