Silnie nawilżający krem do twarzy – co wybrać?

kobieta z kremem na twarzy

Nawilżenia potrzebuje nie tylko skóra sucha, ale również każdy inny typ cery. Nawilżający krem do twarzy to podstawa prawidłowej pielęgnacji. Jak dobrać najlepszy kosmetyk?

Gdy skóra potrzebuje nawilżenia

Właściwy poziom nawilżenia naskórka powoduje, że skóra wygląda zdrowo, promiennie, a także lepiej broni się przed procesami starzeniowymi.

Jeśli jest za mało nawilżona, daje uczucie ściągnięcia, a nawet może się łuszczyć. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zwiotczenia, zmarszczki. W takim przypadku dobry krem do twarzy będzie niezbędny.

Dobry krem nawilżający

W sprzedaży można znaleźć różne kremy do twarzy. Jak wybrać ten, który skutecznie nawilży cerę i zabezpieczy ją przed przesuszaniem?

Kluczowe są składniki zastosowane w kremie do twarzy. To one decydują o rezultatach jego stosowania. Efekt nawilżenia dają między innymi:

– kwas hialuronowy

– gliceryna

– mocznik

– panthenol

– masła i oleje roślinne

– mleczany, w tym kwas mlekowy

– wybrane ekstrakty roślinne

Dobierz krem do potrzeb swojej skóry

W sprzedaży można znaleźć różne kremy do twarzy o działaniu nawilżającym. Najlepiej zatem dobrać odpowiedni kosmetyk do swoich potrzeb.

Kremy nawilżające mogą mieć różne właściwości dodatkowe, na przykład przeciwzmarszczkowe czy łagodzące zaczerwienienia. W sklepach dostępne są także nawilżające kremy BB, które mogą zastąpić podkład.

Ważna jest też właściwa konsystencja. Dla skóry suchej lepszy będzie krem o bardziej treściwej formule, natomiast ten dla skóry tłustej lub przeznaczony pod makijaż powinien być lżejszy.