Czy warto używać czarnego mydła?

czarne mydło syberyjskie Agafii

Czarne mydła cieszą się rosnącą popularnością. Po prostu są na topie. Co stoi za ich sukcesem? Dlaczego coraz więcej osób po nie sięga? Czy warto używać czarnego mydła?

Duża wydajność

Koniecznie należy zauważyć, że czarne mydło Agafii jest kosmetykiem bardzo wydajnym. Ma formułę gęstego żelu lub kremu. Można więc łatwo kontrolować ilość wyciąganego z opakowania produktu. Mydło świetnie się pieni, więc nie trzeba używać go dużo. To wszystko sprawia, że jedno opakowanie tego specyfiku wystarczy na długi czas, nawet jeśli będzie on używany codziennie do mycia całego ciała. W przypadku mydła od innych producentów dostępne są też mydła w formie kostek i formowanych ręcznie nierównych brył.

Naturalny skład

Bez wątpienia największą zaletą czarnego mydła jest jego naturalny skład. Warto o nim pamiętać, bo to przecież właśnie on wpływa na delikatne i skuteczne działanie tego kosmetyku. Naturalne wyciągi roślinne skutecznie pielęgnują skórę, nawilżają ją i poprawiają jej napięcie. Skoro jednak pochodzą z natury, to jest niewielkie ryzyko wystąpienia podrażnień. Czarne mydło Agafii jest mydłem syberyjskim, które w składzie ma aż 37 ekstraktów roślinnych i olejów roślinnych. Trudno wyobrazić sobie lepszy skład, niż ten. Biorąc go pod uwagę, popularność czarnego mydła po prostu nie może dziwić.

Sporo zastosowań

Warto też pamiętać, że czarne mydło nie jest zarezerwowane wyłącznie do mycia. Ma ono wiele zastosowań. Jednym z nich jest demakijaż. Ten kosmetyk może pomóc pozbyć się nie tylko zwykłego makijażu, ale także wodoodpornego tuszu do rzęs. Mydło ma też działanie antybakteryjne i łagodzące. Nadaje się do pielęgnacji cery kłopotliwej i wyjątkowo wrażliwej. Świetnie regeneruje i nawilża, więc nadaje się także do walki z łupieżem oraz do zmniejszenia dolegliwości związanych z łuszczycą. Może ono także być wykorzystywane do zmniejszenia przetłuszczania się skóry głowy oraz redukcji przebarwień skórnych. To po prostu kosmetyk wielozadaniowy, który sprawdzi się w każdej kosmetyczce.