Czym jest henna do włosów?

henna sposobem na naturalną koloryzację włosów

Zastosowanie henny do włosów jest znane chyba większości kobiet, jednak warto wspomnieć kilka słów o tym, czym tak naprawdę jest ten niezwykły barwnik. Do czego jest wykorzystywany i dlaczego stał się tak niezwykle popularny?

Czym jest henna do włosów?

Henna jest naturalnym barwnikiem, który pozyskuje się z nasion i pędów rośliny tropikalnej. Nosi ona bowiem nazwę lawsonia bezbronna. Jest to  w 100 procentach naturalny barwnik. Henna sama w sobie ma barwę pomarańczową. Jak zatem może być wykorzystywana do farbowania włosów? Otóż producenci takich farb do włosów stosują odpowiednie barwniki naturalne, które mieszane są z henną (zobacz różne henny na włosy w drogerii Cocolita). Nie należy tutaj obawiać się składu takich kosmetyków. Są one całkowicie naturalne i nie szkodzą zdrowiu. Farbowanie włosów z wykorzystaniem henny jest szczególnie polecane osobom, które obawiają się o stan swoich kosmków. Z uwagi na to, że henna jest naturalnym barwnikiem, nie wpływa ona negatywnie na strukturę włosa. Co więcej, zawiera ona w swoim składzie witaminy, cynk, błonnik i kwas oleinowy, które skutecznie pomagają odżywić i nawilżyć włosy.

Henna na włosy – zastosowanie

Oprócz farbowania włosów za pomocą henny, można spotkać się z nią także w salonach kosmetycznych. Panie bardzo często decydują się na zabieg, który polega na barwieniu brwi za pomocą henny. Co więcej, z henną spotkać się można także na straganach nadmorskich. Gdzie dokładnie? Otóż na stoiskach, na których wykonuje się tatuaże z henny. Ten naturalny barwnik potrafi utrzymywać się na skórze nawet przez 3 tygodnie, dlatego też jest taki popularny. Obecnie takie tatuaże cieszą się największą popularnością szczególnie wśród dzieci.

Henna jest naturalnym składnikiem, który potrafi skutecznie poprawić stan włosów. Czasami kobietom pojawia się chęć zmiany swojego wizerunku. Pada tutaj przeważnie na zmianę koloru włosów. Jednak wiele kobiet obawia się o swoje włosy. W tym celu warto zdecydować się na farbowanie z wykorzystaniem henny, która w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na stan włosów.