Demakijaż – nie zapominaj o tym ważnym zabiegu!

zadbaj o regularny demakijaż

O tym, że warto wykonywać makijaż, większości kobiet nie trzeba przekonywać, gdyż jeśli jest on wykonany umiejętnie, dodaje wiele uroku. Wiele kobiet nawet nie wyobraża sobie bez niego swojego codziennego życia. Niestety, nie zawsze dotyczy to też demakijażu, a jest to wielki błąd.

Szkodliwe niezmywanie makijażu

płyn micelarny Bielenda
płyn micelarny Bielenda – sklep Cocolita.pl

Nawet jednorazowe położenie się spać w makijażu czy nawet po jego niedokładnym zmyciu może wyrządzić skórze wielkie szkody, choć nie zawsze będzie to od razu widoczne. Resztki kosmetyków utrudniają wchłanianie substancji odżywczych z kremów czy masek, co szczególnym problemem jest w nocy, jako że to wtedy w skórze zachodzą procesy regeneracyjne. Poza tym brak skutecznego demakijażu przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, a resztki kosmetyków używanych do makijażu oczu mogą nawet negatywnie wpływać na wzrok! Koniecznie więc trzeba postawić na dobre płyny do demakijażu i używać ich za każdym razem wieczorem, gdy w ciągu dnia miało się na twarzy kosmetyki kolorowe.

Trudny demakijaż

Powodem, dla którego wiele kobiet zaniedbuje ten obowiązek, jest kiepska jakość używanych produktów, które niedokładnie usuwają makijaż lub podrażniają skórę. W tej ostatniej kwestii wyższość nad na przykład mleczkami mają płyny micelarne, które są bardzo łagodne dla skóry i przywracają jej odpowiednie pH. Są też zresztą bardzo skuteczne – płyn micelarny zawiera cząsteczki, które przyciągają cząstki kosmetyków, dzięki czemu twarzy nie trzeba trzeć.