Jak aplikować masełko do demakijażu od Bandi?

Jak aplikować masełko do demakijażu od Bandi

Masełka do demakijażu nie cieszą się jeszcze taką popularnością, na jaką zasługują. Ten rodzaj kosmetyków z pewnością powinien wzbudzić sporo zainteresowania zwłaszcza wśród osób, które mają cerę skłonną do podrażnień i zaczerwienień. Jak prawidłowo aplikować masełko do demakijażu?

Masełko Bandi najlepiej aplikować dłońmi

Bardzo dobrym pomysłem jest aplikacja na skórę bezpośrednio dłońmi. Wystarczy nałożyć niewielką ilość Bandi Anti Irritate nałożyć na palce, a następnie wmasować kosmetyk w skórę. Używając własnych rąk, można zachować najwięcej wyczucia po to, by móc łatwo ominąć najbardziej kłopotliwe strefy np. powieki i okolicę pod oczami. Te najwrażliwsze miejsca także można oczyścić przy pomocy masełka, ale należy to robić delikatnie i przy zdecydowanie mniejszym nacisku niż resztę twarzy. Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie demakijażu właśnie od tych stref, które wymagają najwięcej uwagi. Bardzo ważne jest, by masełko Bandi przy zmywaniu makijażu nie dostało się do oczu, bo może to spowodować ich podrażnienie. Z tego powodu trzeba je aplikować na zamknięte powieki. Po chwili kosmetyk można bez większego wysiłku usunąć przy pomocy wilgotnego ręcznika kosmetycznego. Można też zmyć masełko letnią wodą. Zimna nie będzie wystarczająco skuteczna, a gorąca jest niezdrowa dla skóry.

masełko Bandi w opakowaniu

Na wacik kosmetyczny

Osoby, które nie lubią brudzić sobie rąk, mogą też użyć wacików kosmetycznych – jednorazowych lub wielorazowych. Masełko do demakijażu Bandi można nałożyć właśnie na wacik i przy jego pomocy delikatnie rozsmarować je na twarzy po to, by ją dokładanie oczyścić. Plusem tego rozwiązania jest, że pozostałości po kosmetykach użytych do wykonania makijażu są od razu wchłaniane w wacik. Nie ma więc ryzyka, że zabrudzą one ręcznik wykorzystany do wytarcia twarzy. To szczególnie ważne w przypadku stosowania kosmetyków kolorowych o wysokiej trwałości, których spranie z tkaniny może być bardzo trudne albo niemożliwe. Przy zmywaniu kosmetyków z błyszczącymi cząsteczkami np. brokatem, używanie wacików z pewnością będzie najlepszą opcją.