Jak prawidłowo stosować peeling do twarzy?

naturalny peeling do twarzy

Peeling twarzy ma korzystny wpływ na kondycję skóry. Pozwala cieszyć się zdrowym, promiennym wyglądem. Regularne stosowanie niesie ze sobą wiele zalet, jednak nie należy nadużywać produktu. Nakładanie niezgodne z zaleceniami może przyczynić się do uszkodzenia skóry i powstawania podrażnień.

Korzyści płynące ze stosowania peelingu

Podstawowym działaniem peelingu do twarzy jest złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu skóra jest odpowiednio oczyszczona i przygotowana pod kolejne kroki pielęgnacyjne. Tym samym zwiększa się skuteczność nakładanych masek i kremów, gdyż zawarte w nich składniki aktywne są lepiej przyswajalne. Niewątpliwą zaletą jest wygładzenie skóry, która staje się przyjemna w dotyku oraz zyskuje miękkość. Peelingi zapobiegają zatykaniu porów, a także wpływają pozytywnie na wyrównanie kolorytu cery.

Jak stosować peelingi do twarzy?

Peeling do twarzy zawierający drobinki powinien być nakładany na zwilżoną twarz po wcześniejszym demakijażu. Kosmetyk rozprowadza się okrężnymi ruchami na czole, policzkach, brodzie i nosie, z ominięciem okolicy oczu. Po wykonaniu masażu należy dobrze zmyć produkt letnią wodą. Po delikatnym wysuszeniu twarzy skóra jest gotowa na aplikację kolejnych kosmetyków. Peeling enzymatyczny nakłada się na oczyszczoną twarz, szyję oraz dekolt i pozostawia przez czas podany na opakowaniu. Dzięki temu zawarte w nim składniki mogą odpowiednio zadziałać. Następnie należy dokładnie zmyć kosmetyk. Peeling twarzy nie powinien być stosowany częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Osobom ze szczególnie wrażliwą skórą zaleca się nakładanie produktu w większych odstępach czasowych, by uchronić się przed jego nadmiernym działaniem.