Jak zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów?

stosowanie masek do włosów poprawia ich kondycję

Włosy uchodzą za jeden z kluczowych elementów wyglądu, a zadbane kosmyki są wizytówką ich posiadacza. Nieustające trendy w farbowaniu, fryzury wymagające użycia wysokiej temperatury czy codzienne czynności bądź warunki atmosferyczne to jedne z wielu powodów, które mają wpływ na stan włosów. Co zatem zrobić, by ich wygląd pozostał nienaganny? Zacznij od nawilżenia!

Nawilżenie – dlaczego jest tak istotne?

Jak już wspomniano na samym początku włosy każdego dnia narażone są na szereg niekorzystnych czynników, które pozbawiają włosy wody oraz uniemożliwiają jej zatrzymanie, za sprawą rozchylonych łusek włosa. Niesie to za sobą negatywne konsekwencje, przyczyniając się do rozdwajania i łamliwości włosów bądź pozbawienia ich naturalnego blasku. Zatem w momencie, gdy lubiana przez ciebie odżywka przestaje dawać zamierzony efekt, a włosy stają się coraz bardziej wysuszone to znak, że przyszedł czas na sięgnięcie po nawilżające maski do włosów (sprawdź tutaj). To walka nie tylko o świetną kondycję włosów, ale i dobre samopoczucie.

Maska nawilżająca do włosów – czym się charakteryzuje?

Maski nawilżające dedykowane są głównie włosom suchym, pozbawionym życia oraz potrzebujących silnej dawki odżywienia, dlatego skład takich masek powinien być bardziej „bogaty” w wartości odżywcze oraz skondensowany. Składników jakie można tam spotkać jest wiele, jednak te najczęściej stosowane to przede wszystkim: pantenol, aloes, kwas hialuronowy czy gliceryna. 

Nawilżenie, które zapewnia taka maska do włosów jest możliwe, dzięki zdolności nawilżaczy, obecnych w jej składzie do absorbowania wody i późniejszego jej zatrzymania. Pozwala to na zwiększenie ilości wody w trzonie włosa, a w efekcie wzrost nawilżenia oraz większą elastyczność, co zapobiega łamaniu się końcówek i jest wsparciem w zapuszczaniu długich pukli. Łuski włosów zostają domknięte, a wygładzenie widoczne jest gołym okiem.

Ważny jest balans! Nie rekomenduje się stosowania wyłącznie masek nawilżających lub stosowanie ich zbyt często, bowiem nawilżacze zdolne są do oddawania wody, w przypadku gdy jest jej za dużo, ma to szczególnie znaczenie podczas niskiej wilgotności powietrza. Woda z włosów oddawania jest wtedy do otoczenia. W efekcie włosy pozostają spuszone, a ich struktura staje się sztywna i tępa w dotyku. 

Bazowanie na powyższych informacjach jest gwarancją zdrowych włosów.