Krem nawilżający do cery trądzikowej – jak go wybrać?

cera trądzikowa - jak o nią dbać?

Spora liczba osób posiada typ cery, jakim jest cera trądzikowa. Jej pielęgnacja jest zazwyczaj o wiele bardziej problematyczna, a podstawą jest tutaj dobór dobrych kosmetyków, które nie pogorszą kondycji skóry. Wiele posiadaczy takiej cery zastanawia się między innymi, jaki wybrać krem nawilżający do cery trądzikowej.

Cera trądzikowa – dlaczego nie wolno przy niej używać dowolnego typu kremu?

Cera trądzikowa charakteryzuje się bardzo obfitym wydzielaniem sebum, a do tego charakterystyczne są dla niej specyficzne krostki, które powstają w wyniku zatykania się porów i powstających stanów zapalnych.

Niejeden krem na trądzik działa niekorzystnie, gdyż wiele produktów jest dość tłustych i zatykają one dodatkowo pory, a do tego nie regulują one wydzielania sebum. Nie oznacza to jednak, że dobry krem nawilżający do cery trądzikowej nie istnieje, jednak jest on ciężki do znalezienia.

Charakteryzować się on powinien przede wszystkim lekką formułą i jak najniższą zawartością oleistych substancji, które zatykają pory. Tego typu krem na trądzik powinien też zawierać naturalne substancje, które zmniejszają wydzielanie sebum, pomagając z czasem pozbyć się defektów cery trądzikowej.

Jak wybrać krem na trądzik?

Kremy na trądzik nawilżające skórę dostać można przede wszystkim w dobrych aptekach i drogeriach – zarówno tych stacjonarnych, jak i tych działających w sieci.

Najlepiej jest dla skóry, kiedy zawierają one jedynie naturalne substancje, najlepiej pochodzenia roślinnego, które nie tylko nawilżają skórę, ale także nie będą zatykać porów. Bardzo popularne są więc kremy na bazie aloesu, który nie jest tłusty, a jednocześnie idealnie nawilża i chroni, działając do tego przeciwzapalnie i ograniczając wydzielanie sebum.

Kremy na trądzik służące nawilżaniu mogą zawierać tłuszcze, jednak powinny być to tłuszcze lekkie – najlepiej w postaci naturalnych olejów tłoczonych na zimno. Dobrze sprawdzi się olej z pestek granatu czy z pestek winogron.

Osoby z trądzikiem jednocześnie bezwzględnie powinny wystrzegać się kupowania kremów z masłem shea i olejem kokosowym, gdyż ich stosowanie doprowadzi do pogłębienia się problemów z trądzikiem.