Najpopularniejsze rodzaje kosmetyków Tigi Bed Head

bed head tigi

Kosmetyki do włosów to całkiem duża grupa produktów. Są one zróżnicowane, bo wykorzystuje się je w innym celu. Nie powinna więc dziwić różnica w konsystencji i w składzie poszczególnych produktów? Z jakich kosmetyków złożyć własną serię Tigi Bed Head?

Szampon

Podstawowy kosmetyk, na którym powinna opierać się pielęgnacja włosów to szampon. Nie ma wątpliwości, że zdrowe włosy muszą być czyste. To pewnie żadne zaskoczenie dla każdego. Włosów jednak nie należy myć codziennie. Wprawdzie kosmetyki Tigi Bed Head należą do dość delikatnych, to wciąż bezpieczniej jest używać ich raz na kilka dni. Wynika to z prostego faktu – szampony najczęściej mają działanie wysuszające. Z tego powodu powinno się stosować je w duecie z odżywką.

Odżywka

Bed Head Tigi oferują wiele rodzajów odżywek. Co ciekawe, odżywki mogą być stosowane zamiast masek do włosów. Nie mają one mniej skoncentrowanego składu czy słabszego działania. Są one po prostu rzadsze, co ułatwia ich aplikację bezpośrednio z butelki. Odżywkę należy trzymać na włosach przez czas wskazany przez producenta. Zwykle wystarczy od 3 do 5 minut. Bardzo ważne jest to, że nie powinno się zbytnio wydłużać tego czasu, bo może to mieć nieciekawe skutki dla włosa.

Krem

Seria Bed Head Tigi to także kremy. Są to kosmetyki o dość ciężkiej konsystencji, których nie trzeba spłukiwać. Używa się ich do stylizacji włosów. Mogą one zwiększać ich objętość albo delikatnie je usztywniać, by wzmocnić fryzurę. Dzięki temu nie trzeba bać się, że kunsztownie ułożone loki czy fantazyjna imprezowa fryzura rozpadną się podczas ruchu. Kremy do włosów powinno się nakładać z umiarem, niewielkimi warstwami. Pozwala to na lepsze dopracowanie fryzury oraz zmniejsza ryzyko tego, że do stylizacji użyje się zbyt dużo kosmetyku, a włosy będą przypominały twardy hełm.

Serum

Bardzo ciekawym kosmetykiem w pielęgnacji jest serum. Może ono mieć działanie silnie regenerujące i wygładzające. Dzięki niemu włosy są szczególnie błyszczące i wyglądają zdrowo. Serum zwykle aplikuje się na wilgotne włosy i nie spłukuje się go.