Niezbędny systematyczny peeling twarzy

domowy peeling kawowy

Złuszczanie skóry to jeden z najważniejszych zabiegów, jakie potrzebne są w każdym przypadku, także gdy chodzi o skórę twarzy. Trzeba go wykonywać systematycznie, na przykład 203 razy w tygodniu, bez względu na to, jaki ma się typ cery – nie zaszkodzi nawet wrażliwej gdy tylko dobrze dobierze się preparat.

Dlaczego jest to tak ważne?

Celem peelingu twarzy, tak samo jak skóry całego ciała, jest przede wszystkim złuszczenie martwych komórek naskórka. Dzięki temu skóra staje się jedwabiście gładka, pięknie wygląda, a także lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w stosowanych kosmetykach. W przypadku twarzy jednak peeling jest tym ważniejszy, że martwe komórki mogą zatykać pory skóry, co przyczynia się do powstawania niedoskonałości. Szczególnie więc zabieg ten muszą wykonywać osoby mające trądzik i skłonności do występowania niedoskonałości, co zwykle towarzyszy skórze mieszanej i tłustej.

Poza tym peeling jest w stanie usunąć przebarwienia skóry, a ponieważ pobudza skórę do odnowy, także w pewnym stopniu blizny, a nawet drobne zmarszczki. Pobudza także krążenie krwi, dzięki czemu skóra zyskuje ładny koloryt i jest zdrowsza.

Co wybrać do peelingu twarzy?

Możliwości jest bardzo wiele. Można zdecydować się na preparaty sklepowe, wśród których znajdują się peelingi do twarzy mechaniczne, a także enzymatyczne, lub przygotować peeling samodzielnie, na przykład z kawy. Osoby narzekające na silne niedoskonałości i trądzik mogą też raz na jakiś czas wykonywać chemiczny, inaczej zwany medycznym, peeling twarzy – w salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Pozwala on na niezwykle silne złuszczenie skóry, co jednak wiąże się z pewnymi obostrzeniami.

Zwykle zatem wybiera się zabiegi wykonywane we własnym zakresie. A jaki peeling do twarzy kupić? Kosmetyki do złuszczania mechanicznego mają trące drobinki, powstałe na przykład na skutek zmielenia pestek owoców. Peeling enzymatyczny zaś jest delikatniejszy – zawiera substancje rozpuszczające martwe komórki skóry, a więc usuwa je bez konieczności tarcia.