Samodzielny manicure – w co się zaopatrzyć?

akcesoria do paznokci - czego warto używać?

Kobiety często uważają, że ich paznokcie mogą wyglądać idealnie tylko jeśli zostaną oddane w ręce dobrej kosmetyczki, ale nie jest to prawda. Powodem, dla którego nie potrafi się wykonać tak samo dobrze manicure w domowych warunkach, jest przede wszystkim brak wiedzy. Warto więc dowiedzieć się, jak mieć piękne paznokcie.

Niezbędny asortyment do manicure

Do osiągnięcia efektu idealnych paznokci potrzebne są odpowiednie akcesoria, w dodatku wysokiej jakości – to jeden z sekretów kosmetyczek. Żadna z nich nie zaatakuje paznokci swych klientek tępymi czy kiepskiej jakości pilniczkami. Warto więc pożegnać metalowe pilniki do paznokci, które kaleczą płytki i zaopatrzyć się w dużo lepsze, bezpieczniejsze wersje tych produktów. Jakie? Wybór jest spory, warto więc dopasować go do swych preferencji. Szczególnie polecane są pilniczki papierowe, czy też tekturowe (sprawdź pilniki do paznokci tutaj), jednak tak naprawdę dla wielu kobiet nie są one wygodne, między innymi ze względu na swą grubość. Takie grubsze pilniki też dobrze sprawdzają się głównie przy długich paznokciach. Lepszą alternatywą często są pilniki szklane, a także szafirowe, mocno przypominające metalowe i tak samo jak one wygodne, ale dużo łagodniejsze dla płytek (co nie oznacza, że tępsze!).

Konieczne będą też inne akcesoria, jak cążki, specjalne przybory do wycinania skórek, drewniany patyczek do ich odsuwania oraz polerka do paznokci. Kobiety często rezygnują z polerowania swych paznokci, nie wiedząc nawet, że trzeba to robić i dziwią się, że ich płytki szpecą nierówności i bruzdy. Polerka, czy też specjalny bloczek, jest nie mniej ważna niż dobry pilnik do paznokci, ale trzeba używać jej z dużym wyczuciem, by nie zeszlifować nadmiernie płytek – wtedy staną się łamliwe.

Praktyka czyni mistrza

Kiedy posiada się niezbędne przybory do manicure, trzeba jeszcze wyposażyć się w wiedzę, jak ich używać jeśli się jej nie ma. Porady, a nawet tutoriale, można znaleźć w sieci. Doskonale będzie też jednak wybrać się jednorazowo do kosmetyczki i przyglądać się jej pracy. Pozwoli to dowiedzieć się na przykład, jak postępować z problematycznymi skórkami.