Tołpa Sebio – pomoc w walce z zaskórnikami

tołpa sebio

Walka z zaskórnikami wymaga odpowiedniej broni. Nie ma wątpliwości, że stosowanie odpowiednich kosmetyków może zmniejszyć problem z wypryskami i zmianami ropnymi. Oczywiście w tym wypadku bardzo ważna jest rutyna. To właśnie dzięki niej podejmowane działania są skuteczne. Dlaczego seria Tołpa Dermo Face Sebio jest skuteczna w walce z zaskórnikami?

Działanie antybakteryjne

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że Tołpa Sebio z Cocolity ma działanie antybakteryjne. Dzięki temu do pewnego stopnia może ona dezynfekować skórę. To z kolei radykalnie zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych skóry, które są widoczne w postaci charakterystycznych zmian ropnych. Działanie antybakteryjne oznacza również mniej widocznych zaskórników. To właśnie ono powinno być podstawą pielęgnacji w przypadku cery trądzikowej niezależnie od charakteru samych zmian skórnych.

Zmniejszenie produkcji sebum

tołpa sebio

Skóra produkuje sebum. To oczywiste. Jest ono potrzebne do tego, by utrzymać ją w dobrym stanie. Sebum jest niezbędne do tego, by cera była chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych oraz by była odpowiednio natłuszczona, co wspomaga też procesy zatrzymywania w niej wilgoci. Problemy zaczynają się, gdy skóra produkuje zbyt dużo sebum. W takim wypadku dochodzi do zapychania porów, a to z kolei oznacza większą predyspozycję do pojawiania się kolejnych zaskórników. Kosmetyki Tołpa Dermo Face dzięki temu, że zmniejszają ilość produkowanego sebum, redukują też ryzyko zapychania się porów.

Usuwanie zrogowaceń

Cera tłusta i trądzikowa ma do siebie to, że jest bardzo podatna na pojawianie się na niej zrogowaceń. Początkowo są one niewielkie, ale jeśli zostaną zaniedbane, to z czasem mogą zrobić się bardzo nieestetyczne. Najlepiej jest więc usuwać je na bieżąco. W tym celu wystarczy do pielęgnacji włączyć kosmetyki Tołpa Dermo Face, które zawierają peelingujące enzymy. Ich zadaniem jest chemiczne rozpuszczanie martwego naskórka oraz zrogowaciałych zmian. Efektem jest oczyszczona skóra bez widocznych zaskórników i zmian.