Zalety pudrów mineralnych

Profesjonalnie wykończony makijaż nie może obejść się bez położenia na twarz odrobiny pudru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kobiet, które to uwielbiają świetnie się prezentować producenci oferują wysokiej jakości puder mineralny, który to zapewnia piękne, matowe wykończenie, oraz znacznie przedłuża trwałość makijażu.

Zalety podkładów mineralnych

Podkłady mineralne doskonale kryjące wszelkie niedoskonałości cery najczęściej są oferowane w postaci suchego, sypkiego proszku, zamkniętego w niedużym pojemniczku. Najłatwiej nakłada się je z pomocą pędzla. I choć taka forma kosmetyku może wydawać się uciążliwa, to posiada on mnóstwo zalet. Jego formuła zapewnia całkowicie naturalny skład. Nie posiada on substancji spajających drobne cząsteczki oraz sztucznych składników konserwujących. I co najważniejsze te w pełni naturalne pudry są antyalergiczne. Nie zawierają one substancji barwiących ani zapachowych, zatem mogą je bez problemu stosować kobiety ze skłonnością do uczuleń skóry.

Jak działają pudry z minerałami na skórę?

Jednym z częstszych problemów, z którym spotykamy się w związku ze stosowaniem kosmetyków kolorowych są powstające zaskórniki. Kosmetyki mineralne nie tylko nie zatykają porów, ale również wspomagają pielęgnację skóry. Ze względu na zawarte cząsteczki działają one tylko powierzchniowo, nie wnikają w głąb naskórka, dzięki czemu nie zanieczyszcza skóry oraz pozwalają jej swobodnie oddychać.

Ponadto pudry mineralne doskonale pochłaniają nadmiar sebum, przez co delikatnie matują skórę.W ich składzie znajduje się tlenek cynku, który pomaga zwalczać stany zapalne oraz dwutlenek tytanu, który dzięki silnym właściwościom kryjącym jest naturalnym filtrem UV.

Pudry te są cenione przez mnóstwo kobiet ze względu na wysoką jakość makijażu, który to można z ich pomocą wykonać.