Co powinien posiadać dobry płyn do higieny intymnej?

płyn do higieny intymnej

Producenci kosmetyków chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe produkty oparte na bardzo tajemniczych składnikach. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, co tak naprawdę powinien posiadać dobry płyn do higieny intymnej.

Najważniejsze cechy płynów do higieny intymnej

Skuteczne i bezpieczne płyny do higieny intymnej powinny być oparte przede wszystkim na neutralnym i naturalnym dla skóry składzie. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda właśnie na naturalne kosmetyki, dlatego też warto postawić na żele i płyny, które w swoim składzie nie posiadają składników powodujących alergię. Uważać należy przede wszystkim na konserwanty, SLE i SLES. Składniki te niestety szybko wysuszają skórę i co najgorsze mogą ją podrażniać. Dla ciała dość niebezpieczne są również sztuczne barwniki. Wysokiej jakości żel do higieny intymnej powinien posiadać także optymalną wartość pH. Najlepszym wyborem będą  preparaty z taką samą wartością pH jak dla środowiska pochwy.

Jakie zadania ma spełniać żel i płyny do higieny intymnej?

Oryginalne żele i płyny do higieny intymnej wykorzystywane są nie tylko do pielęgnacji, ale również do regeneracji. Warto postawić na preparaty, które nie tylko hamują rozwój różnych niebezpiecznych patogenów, ale również dodatkowo wspierają dobre bakterie Lactobacillus. Godne polecenia są płyny oparte na kwasie mlekowym.