Dlaczego warto zapewnić sobie właściwą higienę miejsc intymnych?

lactacyd

Właściwa higiena intymna to skuteczny sposób na uniknięcie stanów zapalnych, podrażnień i innych dolegliwości związanych ze sferą kobiecych miejsc intymnych. Jednak nie każda kobieta zwraca uwagę na dobór właściwych kosmetyków przeznaczonych do tego celu. A szkoda, bo na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju preparatów, np. kosmetyki Lactacyd.

Jakie powinny być kosmetyki do higieny intymnej?

Szczególną wagę przywiązuje się do tego, aby tego rodzaju kosmetyki miały poziom pH podobny, jak ten występujący w okolicach intymnych. W naturalnym środowisku ma on lekko kwaśny odczyn i tym samym stanowi świetną obronę przed bakteriami, które mogą przedostać się z zewnątrz. Niestety zwykłe preparaty do codziennej higieny takie jak mydła i żele mają odczyn zupełnie inny, czym szkodzą również kobiecej sferze intymnej. Stosowanie środków myjących przeznaczonych tylko do higieny intymnej pozwala zachować zdrowie i pełny komfort. Powinny również opierać tylko na naturalnych składnikach, które nie powodują podrażnień i uczuleń.

Naturalne składniki w produktach Lactacyd

Kosmetyki marki Lactacyd zostały opracowane z myślą o właściwej higienie intymnej kobiet. Zawierają one składniki, które odnoszą pozytywny skutek dla pH w kobiecej pochwie. Jest to między innymi kwas mlekowy, wyciąg z błękitnej stokrotki oraz bisabolol z rumianku. Te substancje aktywne mają działanie przeciwzapalne, łagodzące i kojące, dzięki czemu przywracają naturalną równowagę, skutecznie chronią i zapobiegają takim dolegliwościom jak zaczerwienienie czy uczucie swędzenia.

Seria produktów Lactacyd do higieny intymnej

Produkty Lactacyd to nie tylko żel przeznaczony do higieny intymnej. Są to również inne preparaty, które ułatwią codzienną higienę, także w sytuacjach mniej komfortowych, np. emulsje, płyny i chusteczki do higieny intymnej. Wśród produktów znajdują się również takie, które są przeznaczone do poszczególnych przedziałów wiekowych, np. nastolatek czy dojrzałych kobiet. Dzięki temu łatwo dopasować je do własnych potrzeb i preferencji.