Nawilżanie skóry – jak zapewnić optymalne?

nawilżanie ciała balsamem

Idealnie nawilżona skóra to marzenie wszystkich kobiet, które nie mogą się nią pochwalić. Nic dziwnego – jest to wielka zaleta. Taka skóra jest przyjemna w dotyku, piękna, błyszcząca, daje komfort, a także długo zachowuje jędrność i młody wygląd. Jak zapewnić sobie takie korzyści?

Klucz to systematyczność

Nawet skóra normalna, nieprzesadnie wysuszona i niemająca do tego skłonności potrzebuje codziennego nawilżania – jedynym ułatwieniem jest to, że można stosować produkty działające nieco słabiej. Tak naprawdę jednak żadne ograniczenia nie mają sensu, gdyż nawilżenia nigdy nie jest za wiele. W większości przypadków zaś skóra kobiet jest wysuszona mocno, na co wpływa między innymi kiepskiej jakości woda, dieta uboga w wodę czy stosowanie używek.

Trzeba zatem zaopatrzyć się w dobry balsam nawilżający czy inny produkt do pielęgnacji ciała i stosować go bardzo sumiennie. Optimum to raz dziennie, po wieczornej kąpieli, gdyż wówczas skóra ma całą noc na regenerację, a rozpulchniona ciepłą wodą, lepiej wchłania składniki odżywcze.

Co wybrać do nawilżenia ciała?

Balsam do ciała to kosmetyk wybierany najczęściej i najchętniej, ale na rynku znaleźć można też wiele innych produktów. Nęcące wydają się zwłaszcza balsamy do ciała pod prysznic, bowiem wielu kobietom wydaje się, że pozwoli to nawilżyć skórę już w momencie mycia. Prawda jest jednak taka, że takie preparaty zapewniają tylko lekkie nawilżenie, nie można więc liczyć, że dzięki nim można będzie całkowicie zrezygnować ze smarowania ciała po kąpieli. Nie warto zresztą odmawiać sobie tego rytuału. Jeśli jest on mało przyjemny, wystarczy znaleźć inny produkt, którego nakładanie będzie przyjemne i relaksujące. Może to być na przykład bogate, odżywcze, gęste masło do ciała o wyrazistym zapachu lub jedwabisty olejek. Zresztą już samo ukojenie, jakie napiętej po kąpieli, wysuszonej skórze przynosi dobry preparat powinno wystarczyć do tego, by mieć motywację do sięgania po takie kosmetyki. Trzeba tylko wybierać te produkty, które naprawdę działają dogłębnie, a nie tylko powierzchniowo.